עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

Vyou מביאה את הבשורה החדשה בתחום האופטומטריה .
בדיקת הראייה הראשונה בעולם שמתאימה את עצמה לכל נבדק - בדיקת הראייה הסביבתית.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

היחס הישיר בין איכות ראייה ובטיחות בעבודה

20/12/2016 09:57
Vyou optometry
ארגונומיה, ראייה, אופטומטריסט

ErgoVision  - ארגונומיה של הראייה

כך תמנעו תאונות עבודות הנובעות מאיכות ראייה לא אופטימלית אצל העובדים

 

275 מיליארד דולר בשנה מפסידה התעשייה העולמית בגלל חוסר פתרון אופטי או פתרון אופטי לא מדויק אצל העובדים .

נתון סטטיסטי זה בלבד יכול להעיד עד כמה איכות ראייה הינה בעלת ערך עליון בקרב עובדי התעשייה .

מיותר לציין שהראייה זהו אחד הכלים הכי חשובים עליהם נשענים העובדים במהלך עבודתם .

כל פגיעה או ירידה באיכות הראייה בעלת יחס ישיר על תפקודו , בטיחותו ואיכות חייו של העובד – כל אלה בעלי השפעה ישירה על המפעל .

מדוע על כן ,רוב המפעלים לא מייחסים חשיבות רבה לנושא הראייה של עובדיהם? רובם המוחלט של המפעלים מבצעים רק בדיקות ראייה בסיסיות לצורכי תו תקן ISO או לחלופין מפנים את העובדים אחת לשנה לבדיקות ראייה בחנות אופטיקה שבהסדר ? ככל הנראה חוסר מודעות .

בכתבה זו , נסביר את ההשפעות של איכות ראייה נמוכה בקרב העובדים על הארגון וכיצד ניתן למגר את תאונות העבודה וטעויות של העובדים הנובעות מפתרונות ראייה לא מדויקים או לחלופין מחסור בפתרון ראייה .

לפני הכל חשוב להבין שעיניים הן שלוחה של המוח . כל תחושת אי-נוחות או מאמץ של העיניים בעל השפעה ישירה על מצבו הכללי של העובד .

תופעות הלוואי הנפוצות של מאמץ העיניים הינן : כאבי ראש , עייפות יתר, טשטוש , חוסר עירנות וריכוז ועל כן חוסר דיוק וירידה בתפוקה בעבודה.

אלפי תאונות עבודה נגרמות בשל הופעת התופעות הנ"ל בקרב העובדים .

כיצד ניתן לפתור את הבעיה ולספק לעובדים איכות ראייה מירבית ובכך להעלות את איכות חייהם דבר שבאופן אוטומטי יעלה את תפוקתם , עירנותם והכי חשוב בטיחותם במקום העבודה .

ביסודו של הפתרון מונחת ההנחה שסביבות עבודה שונות דורשות פתרונות ראייה שונים .

ישנם גורמים המשפיעים ישירות על הראייה של העובד בסביבת עבודתו , ללא התייחסות לגורמים אלה וללא התאמה אישית לא יתקבלו פתרונות ראייה מדויקים ושוב נחזור לתופעות הלוואי המטרידות.

הגורמים המשפיעים על איכות הראייה הינם : מקורות וכיווני תאורה , מידת סינוור , מרחקים מהמכונה או המחשב , זווית ישיבה , אופי העבודה כגון :גודל החלקים , הכתב והמכונה וארגון נכון של עמדת העבודה.

על סמך הנאמר קודם , לא די בכך שהמפעל הפנה את העובד להתאמת פתרון ראייה בחנות אופטיקה , מכיוון שבחדר בדיקה בבית אופטיקה לא ניתן לדמות את סביבת עבודתו ואת כל הגורמים המפורטים .

על מנת לספק פתרון מדויק ומקיף לארגונים, חברת Vyou פיתחה את חבילת ה-Ergo-Vision המשלבת בדיקת ראייה סביבתית וייעוץ ארגונומי-ראייתי לעובדי תעשייה.

בדיקת הראייה הסביבתית אשר פיתחו האופטומטריסטים המומחים של Vyou , מתקיימת בעמדת העבודה של כל עובד באמצעות ציוד אופטי חדיש , תוך הערכה של סביבת העבודה לצורך מיפוי בעיות וקשיים המשפיעים על הראייה.

על סמך תוצאות הבדיקה מותאמים פתרונות ראייה מדויקים אותם העובד יוכל לבחון במקום.

במקביל לבדיקת הראייה הסביבתית המומחים של Vyou  מספקים ייעוץ ארגונומי-ראייתי , מקנים כללים לעבודה נכונה וארגון נכון של עמדת העבודה .

חבילת הErgo-Vision  מספקת פתרון מעשי המעלה את איכות חייהם וראייתם של העובדים באמצעותו נמנעות תופעות הלוואי הנפוצות הפוגעות בעובד ובסופו של יום – פוגעות בארגון .

 

 

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: